Stan liczebny Legionów.

Voss. Ztg." powołując się na ostatnie doniesienle, niektórych pism polskich o obecnym stanie liczebnym Legionów, zauważa, że skład i według powyższych informacyi, wynosi obecnie nie więcej jak 9590 żołnierzy i 591 oficerów, czyli że jest bardzo nieznaczny. Dziennik oblicza, ilu legionistów jest internowanych, ilu prieszlo do armii austr—weg., ilu wystąpiło z szeregów jako Inwalidzi i dochodzi z tego do wniosku, że legiony nigdy nie liczyły więcej niż 18.000 żołnierzy, z czego wielka część rekrutowała się z obywateli austryackich.

* * *

W rachunkach „Voss. Ztg.", a zwłaszcza w dodawaniu, jest trochę trudno zoryentować się. Jak wiadomo, oftcyalna statystyka NKN. podaje, iż przez Legiony miało sio przesunąć 50.000 osób. Ilu z tej cyfry przesunęło się przez szeregi rekruckie, a ilu tylko przez służbę etapowo-administracyjną — tego nie wiemy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-10-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.