Obwieszczenia powołania

Na murach miasta pojawiło się dziś ogłoszenie, wzywające popisowych, urodzonych w r. 1899, 1898 i 1897 do stawienia się przed komisyą asenterunkową bez względu na to choćby przy poprzednich przeglądach uznani zostali niezdatnymi do służby wojskowej lub w czasie pełnienia tej służby w drodze superrewizyi zostali od niej uwolnieni. Wyjątek stanowią ci,

którzy dopiero po dniu 30 kwietnia 1917 r. w drodze superarbitrowania zostali zwolnieni, i ci, którzy oczywiście nie są zdatni do służby z bronią, a więc ci co nie mają jednej ręki lub nogi, ślepi na obydwa oczy, głuchoniemi, kretyni i umysłowo chorzy.
Wszyscy inni, urodzeni w*powyższych latach mają się zgłosić od dn. 6 do 11 sierpnia w magistracie tutejszym z obowiązującymi dokumentami.
Miejsce, dzień i godzina poboru będzie później plakatam i ogłoszone.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 8-08-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.