Komunikat niemiecki.

Berlin (Biuro Wolffa). Wielka główna kwatera ogłasza dnia 17 b. m.:

Zachodni teren wojny:

Grupa wojsk ks. Ruprechta: Z powodu silnego angielskiego kontrataku musieliśmy porzucić wywalczony wcześnie rano we wsi Roeux zysk na terenie. W związku z tę walką rozwijające się silne angielskie ataki przed południem i po południu na północ od Scarpe zostaly odrzucono z ciężkiemi stratami nieprzyjaciela. Także napołudnie od Riancourt uderzenia Anglików pozostały bez żadnego skutku. Na froncie tej grapy wojsk wzięliśmy w maju dotychczas do niewoli 2300 Anglików.

 

Grupa wojsk niemieckiego następcy tronu: Kolo Vauxaillon i na wschód od Laifaux niespodziewanym wypadem posunęliśmy nasze linie naprzód o kilkaset metrów i osiągnięty sukces utrzymaliśmy wobec francu-skich ataków. Nieprzyjaciel oprócz krwawych strat utracił w tych walkach 248 jeńców i kilka karabinów maszynowych. Także na zachód od folwarku Froid Mout kolo Braye poszczęściło się nam wydrzeć nieprzyjacielowi wysuniętą część pozycyj i zabrać przytem jeńców. Przez to ilość jeficów wzięta na froncie francuskim od początku tego miesiąca, podwyższyła się do 2700 ludzi. Pozatem działalność bojowa w obrębie tej grupy wojsk, jakoteż na innych częściach frontu zachodniego byki przy deszczu drobne.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-05-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.