Walka w powietrzu.

Berlin, 16-go maja (WAT). (Urzedowo). dniu 15 maja przed południem trzy niemieckie samoloty bojowe morskie pod kierownictwem porucznika marynarki Christiansena natrafiły przy ujściu Tamizy na nieprzyjacielską flotylę samolotów z trzech jednostek bojowych. Po krótkiej a zaciekłej walce powietrznej wszystkie trzy samoloty nieprzyjacielskie zostały zestrzelone. Jeden z nich spadł pionowo do wody roztrzaskując, się całkowicie. Dwa inne w stanie ciężkiego uszkodzenia zmuszone zostały do wylądowania.

Z pośród naszych samolotów jeden musiał wskutek niejakich uszkodzeń opuścić się na wodę. —Jego załoga wzięta została na samolot porucz-nika Christiansena. Oba nasze nieuszkodzone samoloty powróciły na brzeg flandryjski na swój punkt oparcia. Nasz uszkodzony samolot oraz dwa samoloty nieprzyjacielskie przyprowadzone zostały na nasze wybrzeża przez nasze torpedowce, przyczem wzięta też została do niewoli francuska załoga samolotów, mianowicie jeden oficer i dwóch podoficerów. Szef sztabu admiralicji marynarki.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 17-05-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.