Komunikaty bułgarskie.

Sofja, 25. III, (WTB.) Sprawozdanie niedzielne: Front macedoński: Na wschodnim brzegu jeziora Ochrida utarczki patrolek. Po obu brzegach jeziora Prespa slaby ogień działowy. Nieprzyjaciel ostrzeliwał silnym ogniem działowym Czerwona Steng i wsie Tarnowy i Magarewę. Tutaj uderzyły wojska bułgarskie i niemieckie i zajęty Pierwszy rów nieprzyjacielski z którego uciekli francuzi. Na reszcie frontu araba dzkrtlainość artylerii. W dolinie Wardaru działalność lotników. Na froncie rumuńskim spokój.

 

Sofja, 26. III, (WTB) Sprawozdanie poniedzialke: Front macedoński: Na całym froncie slaby ruch artylerii. Po południu ostrzeliwał nieprzyjaciel w łuku Czerny wzgórze 1050 silniejszym ogniem działowym. W dolinie Wardaru i w okolicy Dramy ożywiona działalność latawców.

 

Front rumuński: Spokój.

 

Kurjer Poznański, 29-03-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.