Komunikaty francuskie.

Paryż, 24. III. (WTB.) Sprawozdanie piatkowe wieczorne: Między rzekami Somme i Uise wojska nasze w ciągu dnia prowadziły w dalszym ciągu energicznie dokonujący się ruch ofenzywny. Nieprzyjaciela mimo zaciętego oporu wyparto na szerokim froncie o 2 do 4 km. na północ i wschód od Kanału pod St. Quentin. północ-wschód od Tergnier uderzyły oddziały nasze na wzgórza, panujące bezpośrednio nad dolina rzeki Ojse. W tej okolicy niemcy zalali miasto La Fere.

Na północ od rzeki Oise przekroczyliśmy da!ej rzekę Aillette. W okolicy na północ od Soissons wojska walczące osięgnęły pckaźny postęp ku Margival. Na północ-wschód od Reims rozbiły się dwa ataki niemieckie na rowy nasze pod Thiel wśród ognia zaporowego i karabinów maszynowych. Sądząc po trupach, które nieprzyjaciel pozostawi przed naszemi zasiekami drutowemi, były straty jeno znaczne. Na reszcie frontu stosunkowy pokój.

Kurjer Poznański, 27-03-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.