Japonia dostarcza koalicji trumien

Japonia jest niewątpliwie najszczęśliwszym spólnikiem w koalicji! Dostarcza ona Rosyi, Francyi i Anglii dział i amunicyi, na czem zarabia ładny majątek, nie wysyła na niepewne losy swych okrętów i żołnierzy, ale za to dostarcza Anglii i Francyi — trumien. Oto niemieckie Biuro informacyjne dla Wschodu podaje informacyę pewnego dziennika z Tokio, że

każdy parowiec, odchodzący z Japonii, zabiera większe transporty trumien na rachunek rządu angielskiego i francuskiego. Przyszły dziejopis obecnej wojny zaduma aię niewątpliwie nad tym złośliwym przejawem współpracy państw koalicyi dla osiągnięcia „wspólnego” celu.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-02-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.