Ostatnie wiadomości z frontu Legionów

 

Od początku ofenzywy do 17 b. m. w południe wszystkie trzy brygady razem miały 6 zabitych i 28-30 rannych.

I. brygada — zupełny spokój. Wielka bitwa była od 12 do 16. Straty po naszej stronie minimalne, straty rosyjskie olbrzymie.

II. brygada —miedzy 5 a 8b.m, kiedy były ogromne ataki artyleryi rosyjskiej, brygada miała

6 rannych, w tem 1 ciężko rannego, 8 czerwca wieczorem 10 ludzi z okopów Januszajtisa urządziło wycieczkę ku rosyjskim rowom strzeleckim , oddalonym o 80 kroków. Wycieczka spędziła znajdujących się tam spieszonych kozaków i wzięła garść ich do niewoli. Jeńców było więcej, niż napadających. II brygada stoi pod X. okopana. Naokoło względny spokój. Straty rosyjskie są olbrzymie: setki trupów rosyjskich leżą niepogrzebane przed okopami i wiszą na drutach.

W Legionowie jest zupełny spokój.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-06-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.