Z frontu Legionów.

Z siedziby komendy Legionów donoszą: Dnia 16 b. m. na wezwanie komendanta Legionów zjechali się komendanci wszystkich pułków legionowych ze wszystkich odcinków rozległego frontu, by uczestniczyć we wspólnej, szczegółowej naradzie. Drugim punktem programu było udekorowanie orderem żelaznej Korony kapitana Władz. Zagórskiego. Otoczony oficerami legionowymi przemówił nacz. komendant Legionów jen. Puchalski, podnosząc pracę i zasługi szefa sztabu Legionów. „Order — za, kończył — który niebawem zawiśnie na piersi kap. Włodzimierza Zagórskiego, jest wysokiem, jak na jego lata, odznaczeniem, jest jednak, jak wiemy tutaj wszyscy, pracowicie zasłużoną nagrodą za trudy i cnoty. Wierzę też, że oficer ten nie zamyka jeszcze szeregu odznaczeń , które w karyerze wojskowej czekają naszego szefa sztabu, jego szerokie piersi pomieszczą i czekają na dalsze i dalsze?”

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 28-03-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.