Straszne wieści z pad Verdun

 

Budapeszt. (Tel. w}.). „Az Est" donosi z Genewy: Hiszpański dziennikarz, Rueabado, który jako zastępca pism hiszpańskich powrócił właśnie z Paryża do Genewy, podaje: Dn. 22 lutego przybyłem z Londynu do Paryża, gdzie wszystko rozbrzmiewało okrzykiem: Verdun. Nerwowość i napięcie nie dające się opisać, opanowały wszystkich. Dzienniki wyrywano po prostu kolporterom, pod redakcyami pism tłumy oczekiwany na ostatnich wiadomości, życie uliczne ma wszystkie cechy zdenerwowania.

Wszędzie roi się od transportów rannych, oraz słychać ich przerażające opowiadania o tem , co się dzieje pod Verdun. Skutkiem ustawicznego ognia, armatniego, olbrzymia ilość żołnierzy francuskich doznała wstrząsu nerwowego. Ziemia pod Verdun jest tak poorana, że cała okolica wygada, jak gdyby nawiedzona straszliwem trzęsieniem ziemi. Wsi pod Verdun stoją w płomieniach.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-03-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.