Kawalerya Legionów zestrzeliła aeroplan rosyjski!

 

Z placu bojów Legionów polskich otrzymujemy połową kartkę, donoszącą o świetnym sukcesie kawaleryi Legionów, która przed kilku dniami zestrzeliła aeroplan rosyjski. Oto treść korespondencyi:

W polu, 3 listopada.

Uroczystym i wdzięcznym był dla komendy Legionów dzień 29 października, rocznica bitwy mołotkowskiej.

Dzień ten zaczął się denerwującym, bo niepewnym co do wyniku bojem, który

się ważył od dwóch dni pod K .....ą.

Nareszcie około południa gruchła wieść radosna, którą telefony rozniosły „urbi et orbi" , że uparcie broniona przez Moskali reduta padła pod dzielnym naporem 6-go pułku.

Wtem wieść druga:

Oto kawalerya rotmistrza Ostoi, którego chwilowo zastępował porucznik Pryziński, zestrzeliła aeroplan rosyjski wraz z obserwatorem, kapitanem rosyjskim Czerniatyńskim.

Ekscelencya marszałek Durski wyraził w tym dniu kawaieryi rotmistrza Ostoi swoje zadowolenie i swym wpływem uzyskał dla niej znaczne uzupełnienie w koniach.

Ulan Ż.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-11-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.