Zamiast świeczek nalepki

 

Kraków - Poruszona przez nasz dziennik kwestya uczczenia ewentualnych nadzwyczajnych sukcesów armii sprzymierzonych w sposób bardziej odpowiadający powadze chwili niż za pomocą iluminacyi, została rozwiązana pomyślnie.

            Prezydyum miasta rozesłało następujący komunikat:

            „ Prezydyum miasta powzięło wczoraj uchwałę, aby zamiast iluminacyi, urządzić ogólne nalepianie kartek na oknach, a dochód ze sprzedaży oddać na ofiary wojny w myśl odezwy Księcia Biskupa krakowskiego oraz na szkołę inwalidów w Krakowie i protezy”.

 

            W ten sposób prezydyum, przychylając się do życzeń wyrażonych w naszem piśmie, zwraca grosz publiczny na poparcie celów podniosłych, na które największe nawet ofiary są jeszcze małemi.

            Poważne sumy, które pochłonęłyby iluminacye w chwilach ważnych wypadków, nie pójdą na marne, nie zmniejszą kapitału narodowego, ale przyczynią się do otarcia łez i zmniejszenia ogromu nieszczęścia, kroczącego śladami wojny. To będzie najbardziej logiczne i obywatelskie wyrażenie naszej radości.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 6 sierpnia 1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.