Legioniści polscy w niewoli

 

„Gazeta Wieczorna” z 25 b. m. donosi: Podaje się do wiadomości interesowanych rodzin, że następujący Legioniści polscy, wzięci do niewoli rosyjskiej pod Nadworną, znajdują się obecnie w niewoli, Samarskaja gubernia, miejscowość Dobrino, pow. Bugułmiński: Jan Turkiewicz, podoficer z Zakopanego, Jan Schrantz, syn właściciela dóbr koło Grębowa;

Jan Nieć, rolnik; Franciszek Klatka, uczeń VIII. kl. gimn. z Krosna; Stanisław Płaza, pomocnik kancelaryjny z Radomyśla; Andrzej Gąbin, góral z Cichego obok Zakopanego; Alojzy Wilk, rolnik z Chomranic koło Nowego Sącza; Stanisław Chmielowiec, robotnik z Jadnika koło Kolbuszowej; Majdak Jan z Radowca koło Wadowic; Legierski Andrzej, blacharz z Jabłonkowa na Śląsku; Jan Lasak, kaflarz z Zakopanego; Włodek Feliks, jubiler z Krakowa; Kislinger Natan, piekarz z Bielska i Majewski Jan, nauczyciel ludowy. Pewnych szczegółów o nich udzielać może Biuro N. K. N., Delegacya Lwów, które otrzymało wiadomość od panny Z. S., dzielnej opiekunki i żywicielki tych jeńców w, czasie ich lwowskiej niewoli.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 1 sierpnia 1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.