Bitwa pod Kozienicami.

Piotrogród (T. A. P.) - Wielką dzielność okazały pułki kaukazkie w bitwach pod Kozienicami. Przez ośm dni trzymały się w błocie na lewym brzegu Wisły, gdzie wszystkie okopy zalewała woda. Pod ogniem ciężkiej artyleryi, odpierając wszystkie ataki Niemców, którzy korzystali z wszystkich dogodności okolicy, niektóre oddziały poniosły ciężkie straty. W jednym pułku zmieniło się w bitwie wskutek ciężkich ran trzech dowódców, ale Kaukazczycy nie oddali ani piędzi ziemi na lewym brzegu Wisły, drogocennej do rozwijania innych wojsk. W najcięższych chwilach znajdowali siły do przejścia do kontrataku i atakując, przeżyli przesilenie bitwy.

 

Działające wraz z Kaukazczykami pułki ze środka Rosyi rywalizowały z nimi w dokonywaniu bohaterskich czynów.

 

Kuryer dla Wszystkich, 22-10-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.