Zwycięstwo Wojsk Rosyjskich.

Od Sztabu Wodza Naczelnego:

 

20 b. m. armja niemiecka w obrębie Gumbina wprowadziła do walki nie mniej, niż 3 korpusy i próbowała ogarnąć nasze prawe skrzydło, gdzie walka dosięgła nadzwyczajnego napięcia.

 

W centrum przeszliśmy do ataków i zabraliśmy wiele dział.

 

21 b. m. nasze lewe skrzydło, walcząc, posuwało się naprzód i z nadejściem zmroku wyparło wroga.

 

 

Wróg prosił tu o zawieszenie broni celem uprzątnięcia zabitych i rannych, ale mu tego odmówiono.

 

22 b. m. bohaterskie wysiłki naszych wojsk uwieńczone zostały powodzeniem.

 

Poniósłszy ogromne straty niemcy cofają się ścigani przez nasze wojsko.

 

Kurjer Poranny, 23-08-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.