Kalendarzyk ostatnich wypadków.

Na pierwszy plan wczorajszych wydarzeń politycznych, zakomunikowanych nam przez urzędową agencyę telegraficzną, wybija się wiadomość, iż odpowiedź francuska na zapytanie Niemiec, jak się Francya zachowa w razie wojny niemiecko-rosyjskiej, była wymijająca. Wiadomości tej towarzyszyły informacye o krokach zaczepnych Francuzów, które do reszty podkopały stosunki dyplomatyczne Niemiec z Francyą.

 

 

Dalszemi wiadomościami pierwszorzędnego znaczenia były: mobilizacya Włoch, Japonii i Turcyi oraz uchwalenie przez skupszynę bułgarską 90 mil. na cele wojenne.

 

Co się tyczy sytuacyi wojennej niemiecko-rosyjskiej, to oprócz wieści o drobnych utarczkach pogranicznych wczoraj nadeszła również wiadomość o bobardowaniu Libawy, małego, lecz cenionego przez Rosyę porstu kulandzkiego nad morzem Bałtyckiem, przez krążownik niemiecki.

 

Dalszy przebieg wypadków przedstawiamy w numerze dzisiejszym na podstawie doniesień telegraficznych c. k. Biura korespondencyjnego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 05-08-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.