Dyplomacja, wojna

- Śpij bat'ku Clemenceau, przy dźwiękach mojej bałałajki, a my tymczasem, cichuteńko, na palcach, spróbujemy chapnąć Galicję Wschodnią. Nuż nam się uda. Lulu, aj lulu!

Maciek, 19-10-1919

Denikin. - Hej, panie bolak! Teraz, kiedy się pogodziliśmy wpuść pan mojego człowieka. On jest wyznaczony przezemnie na nowego gubernatora Galicji Wschodniej.

Polak. — Ala, tak! On już tu przecież był dwa razy! Ale, jeżeli go skóra swędzi, niech przyjdzie trzeci raz.

Mucha, 10-10-1919

Lenin. - Słuchaj! Idzie mi źle, więc ci jeszcze i to dołożę, tylko się pogódź ze mną.

Clemenceau. - Tak odrazu nie mogę! Jestem bezinteresowny i muszę się zapytać Denikina, czy on nie da więcej?

Mucha, 10-10-1919

Wiedeń., (PAT). Wied. Biuro koresp. donosi z Kopenhagi: „Berlingske Titende" „donoszą z Christianii: Na uczcie wydanej na cześć norweskiego posła w Paryżu zaznaczył prezydent ministrów Knudsen ze Norwegia oprócz Spitzbergu otrzyma od konferencyi pokojowej także wybrzeże Murmańskie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-10-1919

- Jak ci powiem, Mojsie, te nasze miejskie ejruwy, to polacy mogliby rozerwać, gdyby chcieli, ale tego odrutowania nie zniszczą, słupy przy niem za mocne.

Mucha, 10-10-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.