Dyplomacja, wojna

Kuba idzie koalicyi na pomoc.

Poseł kubański w Rzymie, don Antonio Martin Rivero, oświadczył, że także republika Kuba wyśle swe wojska do Europy na pomoc koalicyi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-12-1917

Jeden samolot angielski zniszczony.

(wtb) Berlin, 12 grudnia (Urzędowo) Jeden z naszych samolotów marynarskich, kierowany przez nadporucznika marynarki Christiansena, zniszczył podczas lotu wywiadowczego w dniu 11. grudnia przed południem samolot angielski „C. 27”. Statek runął płynący w morze.

Szef sztabu admiralicyi.

Dziennik Śląski, 15-12-1917 [Foto.: Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 08-12-1917]

Na granicy rosyjskiej [satyra]

Austrjak: - Co oni tam robią?

Niemiec: - To co im kazałem. Wyrzynają się wzajemnie.

Mucha: szkice satyryczno-humorystyczne, 10-12-1917

Z chwili [satyra]

Ukrainiec do „bolszewika”. - Owszem, owszem, możemy się pobić, tylko pamiętaj o tem, smarkaczu, że choć wyglądam jak małorus, biję jednak jak niemiec.

Mucha: szkice satyryczno-humorystyczne, 10-12-1917

Francuski komunikat urzędowy.

9/X11 w południe.

Paryż, 10.12. Działalność oddziałów wywiadowczych w okolicy na północ od Chavignon, na prawym brzegu Aisne'y i w lesie Apremont. Niemiecka próba ataku pod Bezonvaux doprowadziła do zaciętych walk. Niemcy odrzuceni zostali, ponosząc dotkliwe straty. Walki w tej okolicy. podobnie jak w różnych odcinkach na lewym brzegu Mozy. dość ożywione.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.