Dyplomacja, wojna

Chodź, Wilusiu, bo już wielki czas na ciebie.

Dokąd mnie prowadzisz śmierci angielska?

Do piekła.

A czy zobaczę się tam ze swoją Augustą.

Napewno, ale wprzód musisz zawadzić o św. Helenę.

Budapeszt. (T. wł.) Korespondent „Magyarorszagu” donosi z Hagi:

Według „Daily Mail” koalicya postanowiła utworzyć oddzielną armię w sile 650.000 ludzi w calu zajęcia Niemiec.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-12-1918

Az Est" doniósł pod datą 15 b. na,. że w bitwie wojsk madziarskich pod Devenyujfalu z Czechami, prącymi w kierunku południowym, wzięta samorzutny a gorący udział miejscowa ludność słowacka, stając po stronie węgierskiej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-12-1918

Z Lugano donoszą do „Voss. Ztg." że utworzona we Włoszech armia polska, licząca 30.000 ludzi, może podjąć marsz. Jeden pułk miał już odjechać do Gdańska. Reszta dostanie się do Polski przez Austryą.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-12-1918 [Foto: Praca: tygodnik polityczny i literacki, ilustrowany, 08-12-1918]

Według nadeszłych wiadomości z końcem miesiąca grudnia obsadzi 10,000 Francuzów Drezno.

 

Dziennik Śląski, 12-12-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.