Dyplomacja, wojna

Wejście do grobu świętego w Jerozolimie, strzeżone przez sprzymierzone wojska koalicyjne. Grób św. znajduje się poraz pierwszy, od 7 wieków w ręku chrześcijan.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-08-1918

Petersburg. (BK.) Dzienniki donoszą o sukcesie oddziału floty rosyjskiej, odniesionym nad oddziałem okrętów angielskich u ujścia Wagi, w oddaleniu 200 wiorst od Archangielska.

 

Rosyanie zabrali jeden z pięciu dobrze uzbrojonych jasnych okrętów angielskich.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-08-1918

Wiedeń. (BK.) Urzędowo ogłaszają 11 sierpnia:

Na płaskowyżu Siedmiu Gmin wojska koalicyi powtórzyły wczoraj rano ataki. Pole bitwy rozciągało się od Canove aż do obszaru Col Del Rosso. Nieprzyjaciela po zaciętych zapasach wszędzie odparto, zadając mu ciężkie straty. Wzięto do niewoli Francuzów, Anglików i Włochów.

Londyn. (BK) Reuter dowiaduje się, że Niemcy z powodu nacisku francuskiego w dolinie Oisy opróżnili rowy na zachód od Vailly.

 

Francuzom udało się dotrzeć do grzbietu gór Lassigny.

Ilości wojsk amerykańskich na froncie zachodnim nie można dokładnie określić. Jest faktem, że w miesiącu lutym Amerykanie pod rozkazami generała Pershinga obsadzili swój własny odcinek; na froncie we Włoszech też już wystąpiły pułki i lotnicy amerykańscy.

 

Ostatnio w Waszyngtonie urzędowo oświadczono, że do I-go lipca Ameryka wysłała 1.000.000 żołnierzy do Europy, a dalsze transporty dzień w dzień odpływają.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.