Dyplomacja, wojna

Paryż. (B. K.) Ag. Havasa ogłasza następujące zawiadomienie urzędowe; Wbrew wszelkim regułom prawa międzynarodowego i ludzkości, Niemcy ogłosiły swoją decyzyę torpedowania okrętów szpitalnych bez ostrzeżenia. Wśród tych okolczności rząd francuski podaje do wiadomości, że będzie wsadzał na te okręty jeńców niemieckich.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-04-1917

Londyn. (B. K.) Admiralicya donosi: Jeden okręt powietrzny angielski, który w sobotę patrolował na wybrzeżu wschodniem, nie powrócił. Zauważono, jak w sobotę przed południem jeden okręt powietrzny w płomieniach spał w kanale Dovrn. Niebawem w pobliżu zauważono samolot nieprzyjacielski. Przypuszczają, że samolot ten zniszczył zaginiony okręt powietrzny, który prawdopodobnie wskutek defektu maszyny pędzony był dłuższy czas przez wiatr.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-04-1917

Medyolan. (B. K.). „Corriere della Sera” donosi via Paryż : Rząd Stanów Zjednoczonych uchwalił dla Rosyi zaliczkę 200 milionów dolarów, z czego mają być zapłacone dostawy wojskowe amerykańskie dla Rosyi. Misya amerykańska, która ma pertraktować z rosyjskim rządem tymczasowym w sprawie uregulowania kwestyi wojennej, składać się będzie z wybitnych osobistości z byłym sekretarzem stanu Rootem na czele.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-04-1917

Rotterdam . (Tel. wł.). „Daily Telegraph" donosi z Nowego Jorku: W zakładach państwowych zaczęto pracować nad przygotowaniem uzbrojenia dla 500.000 rekrutów, których powołanie nastąpi najpóźniej w lipcu.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-04-1917

Wiedeń. (BK.). Komunikat sztabu francuskiego z dnia 20 bm., godz. 3-ej po południu, donosi, ze w okolicy Laffaux Francuzi osięgnęli znaczne postępy i wzięli 49 jeców oraz odparli wiele niemieckich kantraataków. Na wyżynie Vauderce i na południowy wschód od Courcy w walce granatami ręcznymi zajęto wiele rowów. Na wschód od Loivre wzięto 250 jeńców. W Szampanii, w walkach powietrznych, zestrzelono 10 niemieckich samolotów i 2 halony na uwięzi. W okolicy Moronvilliers w Szampanii zdobyto wiele ważnych punktów oparcia. Od 16 kwietnia między Soisson i Auberive wzięto przeszło 19.000 jeńców. Liczba w tymże czasie zdobytych i Obecnie przeliczonych dział przekracza sto.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-04-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.