Dyplomacja, wojna

Nasz korespondent wiedeński (C) telefonuje:

Agencya Havasa donosi z Bazylei, że Naczelna Rada koalicyi ułożyła listę 67 winowajców wielkiej wielkiej wojny, których państwa centralne mają wydać koalicyi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-08-1919

Pobity nieprzyjaciel cofa się w popłochu.

Warszawa. (PAT). Komunikat sztabu generalnego wojsk polskich z dnia 10 b. m.: Front litewsko-białoruski: Pobity w ostatnich walkach nieprzyjaciel cela się na Robrujsk i Szack, południowa zaś grupa nieprzyjaciela stara sie przebić na Słuck.

Japończyk. - Kochana Entento, możesz się nie spieszyć. Ja już pierwszy uznałem go za prawowitą władzę Rosji. On mi jest bardzo wdzięczną i da mi za to kawał pustkowia syberyjskiego.

Mucha, 25-07-1919

Polak. - Mnie się zdaje, szwabie przeklęty, że dopóki ci nie odbiorę tego koszyka z węglami, to między nami zgody nie będzie.

Mucha, 25-07-1919

Wiedeń (PAT). Wied. biuro koresp. donosi z Amsterdamu: Według doniesienia biura Reutera z Paryża, Najwyższa Rada postanowiła, że wojska niemieckie mają być z Gdańska wycofane i że wojskom polskim ma być wstęp do terytorym Gdańska wzbroniony.

Obszar ma być oddany trzem komisyom oddzielnie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 05-08-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.