Dyplomacja, wojna

(Tel. „Il. Kur. Codz.”) Wiedeń, 15 kwietnia. Wiedeńskie bitwo korespondencyjne ogłasza dosłownie: Omawiając coprawda jeszcze niepotwierdzone doniesienia o rzekomem przyznaniu Francyi Zagłębia nad Saarą i o ustaleniu kwoty odszkodowania, jaką mają zapłacić Niemcy w sumie 125 miliardów franków

wypowiadają pisma wiedeńskie wątpiliwości czy Niemcy poddadzą się takiemu poniżeniu i

Wilson, wagi głowa. — Czego się drzesz, kochany sarmato? Czyż nie widzisz, jaką czech ma wściekłą minę? On czuje, te piąty jego ciężarek przenosimy na twoją stronę, ażeby szale miały sprawiedliwą równowagę.

Mucha, 21-03-1919

Niemiec, czech, węgier pono oraz Ukraina

Jakieś zbrojne ententy przeciwko nam wszczyna.

Lecz Polska z koalicyą gdy połączy ręce

Bolszewickie zapały ułoży w trumience.

Vivat Anglia i Francya, vivat Italia

Na pohybel! Niech zginie bolszewicka żmija!

Maciek, 06-04-1919

Szwab: - Z bólem serca oddaję klucze Gdańska, lecz błagam ekscelencyę, żeby Polska na tem jaknajmniej skorzystała.

Anglia: - Dawaj no klucze przedwszystkiem, o reszcie pomyśli się później.

Maciek, 30-03-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.