Dyplomacja, wojna

Jak biuro Wolffa się dowiaduje, wypuszczono na wolność amerykanskich członków załóg, ujętych uzbrojonych nieprzyjacielskich okrętów handlowych, których do Niemiec przywieziono na pokładzie parowca „Yarrowdale". Uwolnienie ich nastąpiło, jakkolwiek według stanu sprawy można ich było traktować jako jeńców wojennych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-02-1917

 

Idąc śladom Anglii, takie Francya zamierza zaprowadzić u siebie premię za tatopio-nie nieprzyjacielskich łodzi podwodnych. Oto —jak donoszą — sekcya marynarki we francuskiej izbie przyjęła wniosek posła Lefevre, domagający się, aby rząd za każdą zniszczoną lub zdobytą nieprzyjacielską łódź podwodną wyznaczył premię w kwocie 500.000 franków.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-02-1917

 

- Co? Wy amerykanie? To powiedźcie swoim rodakom, że do innych zatapianych strzelamy, a do was nie. Niech Wilson widzi, jacy niemcy są uprzejmi dla Ameryki.

Mucha: szkice satryczno humorystyczne, 19-02-1917

 

Państwa centralne ogłosiły blokadę wybrzeży angielskich, francuskich i włoskich. Strefa wojny podwodnej otacza Anglię i brzegi Francyi. Morze śródziemne zamknięto prawie całkowicie z wyjątkiem części zachodniej przyległej do Balearów, prowansalskiego portu Cette i brzegów śródziemnomorskich Hiszpanii. Wązka, 20 mil morskich zaledwie szeroka, ściśle wyznaczona droga rezerwuje flagom neutralnym możność dotarcia do brzegów Grecyi. Na Atlantyku wolne pozostały również brzegi Hiszpanii.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.