Dyplomacja, wojna

Koalicya jest zainteresowana w prowadzeniu dalszej wojny przez Polskę, głównie celem złamania rosyjskiego bolszewizm; zagrażającego Polsce. Z tego też tytułu pochodzi pomoc koalicyjna w zakresie militarnym.

Po zaciętych walkach zajęto linię Szwedy-Indryza.

Warszawa (PAT). Komunikat sztabu generalnego wojsk polskich z dnia 18 bm.:

Front litewsko-białoruski. Na północny wschód od Dźwińska osiągnęły nasze oddziały po zaciętych walkach z nowoprzybyłymi oddziałami bolszewickimi

linię Szwedy, Łarzewo, Folwarek, jezioro Siwe, i Indryza.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 11 stycznia. (Z) „Kuryer Polski" zamieszcza dłuższy wywiad z delegatem Łotwy w sprawie porozumienia polsko-łotewskiego. Delegat ten oświadczył: Celem zbliżenia polsko-łotewskiego jest utworzenie jednolitego frontu przeciw bolszewikom I Niemcom. Łotwa chce oprzeć się na Estonii, Litwie, następnie FIndlandyi i Polsce.

Lwów, 18. stycznia. (0) „Gazeta Wieczorna” donosi, że Petlura bawi obecnie ze swoim sztabem w Starej-Puszycy, gdzie formuje nową armią ukraińską.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-01-1920

— Myślałem, te jak się postawię, to nastraszę anglików, a oni nic, tylko cho, mnie na serjo zbombardować do reszty. O, Gott, wołam w ciągu tych pięciu lat po raz nie wiem który, strafe doch endlich England!

Mucha, 26-12-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.