Poradnik hygien. - kosmetyczny

Młodzież a zęby.

Badania lekarskie, przeprowadzone w szkołach, wykazały, że stan zdrowotny zębów naszej młodzieży przedstawia się wprost rozpaczliwie. Winą tego jest nadzwyczaj niedbałe pielęgnowanie zębów od lat dziecinnych. Ażeby zapobiedz temu na przyszłość, najlepiej od najmłodszych lat wdrażać dziatwę do czyszczenia zębów i jamy ustnej twardą szczotką i antyseptycznemi przetworami „Tlenolu” przyrządzonemi według wskazówek d-ra N. Cybulskiego, prof. Wszechnicy Jagiellońskiej. Środki te (proszek, pasta i eliksir) skutecznie zapobiegają tworzeniu się na zębach różnych mikroorganizmów.

 

 

Pigułki Sanguinal Krewel'a.

Ludzkość całą w czasach obecnych najwięcej trapią wszelkiego rodzaju anemje, osłabienia, blednica i neurastenia, powstałe na tle wyczerpania, czy to życiem, czy też pracą. Znakomitym w tych wypadkach środkiem są pigułki Sanguinal'owe Krewela, białe, ocukrzone, odpowiadające w przybliżeniu 5 gr. krwi i z łatwością wchłaniane przez ustrój. Stosować je należy ściśle według wskazówek lekarza.

 

Papier Poudre Ltd.

Największym kłopotem wielu pań jest to, iż pod wpływem gorąca twarze ich pocą się nadmiernie, pokrywając się jakby błyszczącą warstwą tłuszczu. Znakomitym w tym wypadku środkiem jest puder książeczkowy angielski (Papier poudre Ltd.), który wchłania w siebie tłuszcz i pot i nadaje cerze piękny i zdrowy wygląd.

 

Dr. M. D.

 

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 06/12-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.