Poradnik hygien. - kosmetyczny

 

Zanikowy kafar nosa.

Do rzędu najbardziej dokuczliwych cierpień nosa zaliczyć należy t zw. zanikowy czyli cuchnący katar nosa. Powstaje on najczęściej wskutek procesów rozkładowych w jamie ustnej. Resztki pokarmów, pozostałe między zębami, tworzą cały szereg bakteryi i lotnych związków, dających tą niemiłą woń. Wywiązaniu się tej niemiłej choroby można zapobiedz skutecznie przez staranne i systematyczne pielęgnowanie zębów i jamy ustnej ,,Tlenolem" (krem, proszek i eliksir), sporządzonym według przepisu doktora Cybulskiego, prof. Wszechnicy Jagiellońskiej.

 

 

Puder mitinowy (tłusty).

Ażeby zabezpieczyć skórę od wpływu powietrza, a zarazem nadać jej delikatny wygląd bez zbytniego wysuszenia, najlepiej używać tłustego pudru mitinowego, stanowiącego delikatną mieszaninę proszków, przetłuszczonych 20% miting. Przylega on doskonale, zwłaszcza po uprzedniem natarciu małą ilością kremu mitinowego, posiada piękny zapach i bywa w trzech kolorach: białym, różowym i cielistym.

 

Najwygodniejszy puder.

Panie latem, w czasie upałów, mają zazwyczaj wiele kłopotu z pudrem, zmuszone nosić przy sobie i puderniczkę i puszek. Niedogodności te w zupełności usuwa puder angielski w książeczkach, tak zw. Papier Poudre Ltd. Jedna karteczka z książeczki, roztarta na twarzy, w zupełności wystarcza, aby usunąć tłuszcz skóry i nadać świeżość cerze.

 

Dr. M. D.

 

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 30.05/05.06.1914

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.