Poradnik hygien. - kosmetyczny

Najlepszy środek do zębów.

Ze wszystkich stron otrzymujemy zapytania, jaki środek jest najlepszym do konserwacyi i pielęgnowania zębów. Osobom interesowanym odpowiedzieć możemy, że jak najnowsze zadania dowiodły środkiem tym są przetwory Tlenolu (krem płyn i proszek) wynalazku d-ra Napoleona Cybulskiego, prof. Wszechnicy Jagielońskiej. Przetwory te, jako niezawierające mydła, znakomicie konserwują zęby i jamę ustną, dezynfekując je zarazem od różnych cząstek rozkładowych.

 

 

Walka z anemją.

Medycyna współczesna zajadłą walkę wytoczyła tak dotkliwie trapiącej ludzkość całą anemii blednicy i neurastenji, powstałej na tle wyczerpania życiem czy pracą. Z pośród wielkiej ilości przeróżnych środków najracyonalniejszemi okazały się, pigułki Sanguinal'owe Krewela, białe, ocukrzone, odpowiadające w przybliżeniu 5 gr. krwi i z łatwością wchłaniane przez ustrój stosować je należy ściśle według wskazówek lekarzy, a napewno wszelkie dokuczliwe objawy znikną bez śladu.

 

Najpraktyczniejszy puder.

Praktyka dowiodła wszystkim, że niema praktyczniejszego pudru do użytku w podróży lub na spacerze nad papier w książeczkach, t. zw. Papier Poudre Ltd., wyrobu angielskiego; jedna karteczka tego pudru, roztarta na twarzy przy pomocy chusteczki, pokrywa ją cienką warstwą pudru, w zupełności zabezpieczającą cerę od wpływów atmosmerycznych.

Dr. M. D.

 

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 23/29-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.