Pyt.: Dwa lata temu pobudowałem dom. Teraz zauważyłem, iż w jednym pokoju pod oknem pojawił się grzyb

i przechodzi przez szpary w deskach na wierzch podłogi. Co zrobić? Jak zapobiec dalszemu rozszerzeniu? Nadmieniam, iż kładłem tylko suche deski i podłoga leży na 10 cali od ziemi.

(K. S. z M.).

Odpowiedż: Trzeba w miejscu tym oderwać podłogę, nawet o kilka desek dalej i w miejsce ziemi nasypać drobnych żużli.

Nowe deski od spodu i ściany pod podłogę zesmarować karbolineum. W celu zapewnienia przewiewu, co jakie 3 łokcie wyciąć w podłodze przy ścianach obok listew dziury po 4 cale w kwadratach i zabić je delikatnie podziurawioną blachą. Trzeba blachę wpuścić w felc, aby była ulokowana zupełnie gładko z podłogą. Wreszcie od strony dworu trzeba w fundament wsadzić w dwuch miejscach rurki drenowe, tak, aby sięgły pod podłogę. Otworami tymi dochodzić będzie powietrze pod podłogę i krążyć tamże ustawicznie, mieszając się z ciepłem powietrzem z pokoju, dostającem się pod podłogę przez owe dziurkowane blaszki. Tak przeprowadzone przewietrzanie prawdopodobnie zapobiegnie rozszerzaniu się grzyba.

Z.

 

Głos Polski, 26-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.