Nowy sukces promieni Röntgena

Ostatni numer „Münch. Mod. Wochenschrift“ zamieszcza obszerny opis dr Bruegela o nowym sukcesie promieni Röntgena przy cierpieniach żołądkowych, zwłaszcza takich, przy których występuje nadmiar kwasów żołądkowych. Racyonalne i odpowiednio rozłożone prześwietlanie żołądka wpływa bardzo dodatnio na wszelkiego rodzaju zatkania tego organu.

 

Kurcze żołądka znikają już po jednem prześwietleniu, a kilkakrotne postępowanie jest nawet w stanie uleczyć rany wewnętrzne i wrzody w żołądku, naturalnie w początkach choroby i nie we wszystkich formach.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25 marca 1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.