Moda – suknie wieczorowe

 

Nr. 14. Wieczorowa suknia z długą tuniką z różowej krepy jedwabnej lub bawełnianej. Przód i rękawki z koronki. Krój i opis na tablicy Nr. 2 od 8 do 24.

 

Nr. 15. Wieczorowa suknia z tafty mieniącej. Stanik kimonowy bez rękawów krzyżuje się z przodu i z tyłu. Plastron i krótkie rękawy z tiulu. Spódnica gładka, zapięta z boku, przy kolanie otwiera się na plisowanej falbanie. Szeroki pasek z długiemi końcami. Różyczki jedwabne przy pasie i przy sukni nad falbaną.

 

 

Nr. 16. Suknia w pasy z białą bluzką. Spódnica z wełny w pasy jest gładka z przodu, ułożona w fałdy z tyłu, przyszyta do szerokiego paska. Bluzka kimonowa biała z doszytemi rękawami. Kołnierz nieco odstający za pomocą drutów przyszytych od spodu. Szelki z czarnej aksamitki.

 

Nr. 17. Suknia z tuniką i białą bluzką. Krój na tablicy Nr. 4 od 36 do 43.

 

Wyjdzie 3.75 materyału podwójnej szerokości na spódnicę; 1,75, linon, voile albo jedwabiu do prania na bluzkę, 80 c. szerokiego; 0,75 c. wstążki na 12 c. szerokiej. Bryt przedni kraje się razem z szelkami podług fig. 36, i przystosowuje się dopełniającą część spódnicy podług fig. 38 tylko od 65 do 66; następnie zszywa się bryt, fig. 37, z boku i z tyłu.

 

Na tunikę kraje się dwa kawałki podług fig. 39: dół obrębiony i zastebnowany. Tunikę przyszywa się do przodu razem z fig. 38 po prawej stronie; od 64 do 65; z lewej strony zapięcie na zatrzaski. Jednocześnie należy przyszyć po bokach pasek ułożony w fałdy, dochodzący do przodu spódnicy. Tylną część szelek, fig. 39a, przyszywa się do przedniej części na ramionach; zapiecie pod paskiem.

 

Kimonową bluzkę kraje się podług fig. od 40 do 41. Górna część zmarszczona, wszyta w karczek mereszką. Rękawy, fig. 43, doszyte mereszką do karczka i bluzki, u dołu zmarszczone zakończone falbanką. Przy szyi falbanka na 4 c. szeroka z tyłu, do stracenia z przodu.

 

Nasz Dom (tygodnik mód i powieści), 12/19-06-1914

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.