Moda podróżna

Praktyczny sposób założenia welonu na kapelusz Nr. I.

 

Długie welony, które mają głowy nasze zasłaniać od kurzu i wiatru, są bardzo praktyczne, ale nieraz bardzo brzydko ułożone. Model Nr. I, łatwy do naśladowania, jest wygodny i ładny. Dwa kółka z gumy używanej do kapeluszy, dosyć duże, aby welon wchodził przez te kółka, trzeba obszyć zmarszczoną gazą koloru welonu, aby tworzyła riuszkę; kółka te mogą być ozdobione kokardkami lub różyczkami z tego samego muślinu. Mając welon na głowie, dopasować go można podług kapelusza i założyć na twarz lub odrzucić, przesuwając materyał przez gumowe kółka.

 

 

Nr. 1. Suknia podróżna z kamizelką i peleryna, bardzo wygodna i modna; może być z gładkiego materyału lub w kratę; albo spódnica w kratę, a peleryna gładka. Krój i opis na tablicy Nr. II od 75 do 79.

 

Nr. 2. Długi płaszcz podróżny, zasłaniający całą suknię, może służyć jako cache poussire. Duże kieszenie wygodne są do schowania biletów i drobiazgów potrzebnych w podróży. Krój i opis na tablicy Nr. 5, od 44 do 50.

 

Nasz Dom (tygodnik mód i powieści), 13/19-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.