Moda – spódnice i płaszcze

Nr. I. Spódnica z bluzką koszulową; bardzo praktyczny kostyum do chodzenia, do sportu. Spódnica u góry nieco udrapowana w fałdy, tworzące rodzaj niedużych „paniers" po bokach; z tyłu szew zaszyty do 3/4, długości, gdzie tworzy podwójną fałdę, rozchodzącą się podczas ruchu. Spódnica może być płócienna, z materyału eponge lub innego materyału do prania.

 

Bluzka biała kimonowa z karczkiem zachodzącym na ramiona; przód trochę zmarszczony. Duży kołnierz wykładany odstający od szyi; małe wyłogi zapięte na okrągły guzik; kieszonka z boku. Mankiety odwinięte. Krawat czarny z miękkiej materyi.

 

Nr. 2. Płaszcz sportowy z granatowego serżu, zapięty pod szyją. Mały kołnierz wykładany; rękawy zapięte u dołu na patkę. Pasek zachodzi z wierzchu, z tyłu i z przodu.

 

Nr. 3. Długi płaszcz ochraniający od deszczu lub od kurzu; na deszcz używa się materyały nieprzemakalne, specyalnie preparowane. Na „cache poussiere" odpowiednie są materyały lekkie i cienkie ale gęsto tkane, aby kurz nie przechodził. Bardzo używane są popeliny, sisiliena, płótna, tafta.

Rękawy przy Nr. 3 są raglanowe, szwy zastebnowane. Kołnierz wykładany można podnieść i patką zapiąć; takie same patką przy rękawach; duże kieszenie z klapkami, naszyte z wierzchu.

 

Nr. 4. Ładna sukienka z bluzką koszulową. Spódnica w pasy, zapięta z tyłu; szew tylny rozchodzi się u dołu, jak przy spódnicy. Nr. I; brzegi szwu zastebnowane; po dwie fałdy z przodu i z tyłu, tworzące jakby długie zaszewki, też zastebnowane. Falbana przyszyta do spódnicy tworzy tunikę; może być krajana skośnie lub prosta. Bluzka kimonowa koloru tła spódnicy z doszytemi rękawami, zapięcie na cztery okrągłe guziki i pętelki, zrobione z tego materyału, co bluzka, zwinięte i przyszyte na okrągłym sznurku. Duży kołnierz odwinięty i mankiety z białego batystu.

 

Nasz dom (tygodnik mód i powieści), 06/12-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.