Moda – suknie

Nr. 6. Suknia z granatowej etaminy; ten sam fa-son może być zrobiony z tafty, z ratine eponge, z płótna. Rycina 6-a daje inną kombinacyę z batystu i haftu, lub z kreponu gładkiego i w kwiaty.

 

Spódnica zupełnie gładka, zapięta z tyłu.

 

Żakiet kimonowy z baskiną gładką. Duży kołnierz batystowy, z obrębem mereszkowanym. Pasek atłasowy.

 

Nr. 7. Długi żakiet jedwabny lub z lekkiej wełny w deseń. Można kombinować fason rozmaicie, jak. n. p. rycina 7b; ten ostatni nadaje się lepiej do gładkie. lub mieniącej tafty.

 

Karczek okrągły, naokoło żakiet zmarszczony duży wyłożony kołnierz i mankiety z tego materyału, co podszewka.

 

Nr. 8. Suknia z materyału w deseń lub z tafty mieniącej. Przód spódnicy, rycina 8-a, drapowany; z odwiniętego materyału podpięcie. Stanik kimonowy krzyżowany z przodu, jak przy Nr. 6. Kołnierz i mankiety z batystu z obrębem mereszkowym lub haftowany. Pasek z dużą kokardą z aksamitu. Model nasz jest z materyi mieniącej niebiesko-zielonej-lila. Pasek aksamitny fioletowego koloru.

 

Nasz Dom (tygodnik mód i powieści), 30.05/5.06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.