Moda – suknie

Nr. 3. Biała suknia w czerwoną kratę. Snódnica szersza u góry tworzy fałdy z przodu i z tyłu, ginące w dole; dół wązki. Zapięcie z przodu na duże guziki

 

Przedłużenie zapięcia spódnicy przy kimonowyn: staniku. Kołnierz i mankiety batystowe. Tył rycina 3-a.

 

 

 

Nr. 4. Kostyum z lekkiego materyału wełnianego lub bawełnianego. Spódnica drapowana z przodu, trochę mniej z tyłu, rycina 4b. Tunika gładko zapięta na guziki; u dołu falbanka, ale tylko jeżeli materyał jest cienki i gładko układający się, jak tafta naprzykład; dół może być bez falbanki, jak przy Nr. 4b.

 

Staniczek kimonowy zmarszczony naokoło okrągłego karczka i u dołu, wszyty w pasek, dochodzący do talii, idący nieco w górę z przodu; tył Nr. 4a.

 

Nr. 5. Suknia z gładkiego materyału eponge; spódnica ozdobiona trzema falbankami, krajana en forme, tworząca tunikę; fason ten uszczupla. Pasek jedwabny widoczny z przodu pod krótkim żakietem z materyału w deseń. Zapięcie na jeden guzik z przodu, małe fałdy tworzące zaszewki, przytrzymane guzikiem. Wysoki kołnierz odstający od szyi może być zastąpiony gładkim kołnierzem, jak na rycinie 5b, ponieważ nie każdemu jest do twarzy w wysokich kołnierzach, które często są niewygodne z powodu nizko osadzonych kapeluszy.

 

asz Dom (tygodnik mód i powieści), 30.05/5.06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.