Moda – suknie

Nr. I. Suknia z miękkiej tafty i z muślinu jedwabnego. Spódnica upięta i drapowana z przodu; z podtego upięcia, z lewej strony, tunika z muślinu, zachodzą ca z prawej strony, gdzie jest nieco krótsza; ta sam spódnica może być bez tuniki.

 

 

Stanik składa się z dwóch części; rękawy i karczek z muślinu, reszta bluzki z tafty; mały kołnierz okrągły; z pod kołnierza wychodzą gładkie wyłogi.

 

 

Nr. 2. Suknia dla młodej osoby z kreponu kolorowego; spódnica gładka, na niej dwie falbany zmarszczone, tworzące tunikę. Stanik krzyżowany z przodu rękawy szerokie, podsunięte pod głęboki wykrój pachy z pod wierzchnich rękawów wysuwają się wązkie białe rękawy z muślinu lub batystu z mankietami haftowane mi bawełną w żywe barwy. Kamizelka jak rękawy biała, z kołnierzem haftowanym.

 

Nasz Dom (tygodnik mód i powieści), 30.05/5.06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.