Nowe kaprysy mody

Obecna moda poświęca szczególną uwagę małym szczególikom tualety, które każe wykonywać z taką pieczołowitością i wyrafinowaniem, że nawet najzawziętsi wrogowie zbytku — niepojętni mężczyźni — muszą ich czarowi ulegać.

 

Kwiaty zajęły miejsce nawet najkosztowniejszych rajerów na kapeluszach, a także stanowią czynnik składowy wszystkich eleganckich tualet.

 

Paryż, miasto nieograniczonych możliwości w dziedzinie mody — przynosi już coś nowego dla tualet wieczorowych, a mianowicie ozdoby z ptaszków. Małe, pstre kolibry pofrunęły z kapeluszy na ramiona pięknej damy. Natomiast jasno-popielata mewa podtrzymuje w dzióbku podpięcie sukni.

 

Także riuszka na szyję jest znowu w modzie. Boa z krótkich piór z czarnemi kokardami otaczają szyję. Obok riuszy wielką rolę odgrywają wszelkiego rodzaju kołnierze, zdobiące każdy żakiet i każdą suknię. Są kobiety, które wyborem kołnierza zaznaczają swe upodobania historyczne. Natury marzycielskie noszą kołnierze Stuartowskie lub „Vatermorder" Energiczne osoby wybierają fason Robespierre, a dla kobiet kapryśnych i wdzięcznych pozostaje styl Maryi Antoniny.

 

Nowe są pończoszki w kratkę, ale nieładne. Rozcięte pończoszki, przypominające trochę modę bosych nóg, są przytrzymywane na bokach strzyżonemi wstążkami. Buciki bywają w bardzo fantastycznych fasonach. Jako materyału używa się zamszu bronzowego oraz skóry lakierowej. Ostatnią wreszcie troską kobiety światowej jest parasolka z falban. Zanim jeszcze lato nadeszło, już wszystkie szczególiki stroju kobiecego są przygotowane. Biada mężczyznom, którzyby ich... nie uznali.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-04-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.