Najmodniejsze toalety paryskie.

Paryski ,,Excelafor” reprodukuje modele powyższych toalet, z których pierwszą (patrząc od lewej ku prawej) zwaną „redingote" bez rękawów Paryżanki noszą na bluzce z barwnego muślinu. Druga toaleta z tafty naszyta jest ciemno-granatownmi aksamitkami, trzecia zaś z miękkiego czarnego aksamitu, silnie sfalowanego zaznacza „nową linię" kobiecej sylwetki. Zamiast kwiatów zdobią ją żołędzie, które Paryżanka w ostatnim sezonie przypina do futer, kapeluszy, a nawet i balowych toalet. Ostatni rysunek przedstawili suknię z czarnego aksamitu haftowaną szarym jedwabiem, połączoną z luźną bluzką z białego aksamitu i zakończoną szarą szarfą z gazy.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.