Kapelusze damskie na sezon wiosenny i letni r. 1947.

Onegdaj odbyła się w lokalu wiedeńskiego towarzystwa wiedeńskiej mody przegląd modeli kapeluszów damskich na sezon wiosenny i letni, nadesłanych obficie przez wiedeńskie magazyny.

 

Przegląd, ze względu na misterne i pełne smaku wypracowanie modeli, zawiera bardzo wiele interesujących szczegółów i nowości na sezon obecny — kapelusze małe, stosunkowo mało i skromnie przybrane piórami lub fantastycznymi rajerami, ani w jednym wypadku nie są przeładowane. Kwiaty, zarezerwowane na sezon letni, ukazały się tylko sporadycznie, w wyjątkowych wypadkach. Tuż samo można powiedzieć o piórach strusich i to jut nawet tylko jako części składowe rozmaitych małych fantazyi ukazują się.

 

W przeciwieństwie do lat poprzednich, tiul i i koronki są dzisiaj jedynym prawie materyałem do sporządzania eleganckich kapeluszów wizytowych i spacerowych. Tak naprzykład można było widzieć wielkie kapelusze tiulowe — wcale liczne — przybrane wyłącznie rąbkiem słomianym na rondzie. Wziętą także wielce jest forma kapelusza a la Rembrandt, którego cała główka, sporządzona z tiulu, przybrana jest przeciągniętemi przez nią wstęgami w tym samym kolorze, z boku zaś posiada zgodne w kolorze pióro strusie.

 

Z pośród nowości z dziedziny kapeluszy, efektownym i oryginalnym okazał się model kapelusza wieczorowego. Cały czarny, posiada główkę misternie zestawioną z czterech talerzyków słomianych, równej wielkości, wierzch jej tworzy okrycie z czarnego tiulu, ponad którem znajduje się ustawiona w kształcie parasola, szeroka koronka. mała bardzo, zacieniająca przód twarzy, natomiast dopiero rozciągająca się suto ku tyłowi.

 

Stosownie do powagi czasu, nie wybiera się dla tegorocznej mody, zarówno wiosennej, jak i letniej, Żadnych krzyczących kolorów, lecz używa się wyłącznie prawie szarych i utrzymanych w tonie ciemnym. Niebieskie kolory lub biały i to tylko jako przybranie, trafiają się niezbyt czę-sto.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-01-1917

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.