Mody jesienne i zimowe.

 

„...Praca jest ciągła i nie ustaje ani na chwilę” — tłómaczył jeden z najwybitniejszych wiedeńskich krawców damskich. „Już wtedy, gdy nasze panie po raz pierwszy ukazały się w toaletach wiosennych, 'musieliśmy kombinować i obmyślać nowe modele na przyszłość! Lato mija szybko, i nadchodzi jesień i zima!".

 

Dzięki tej właśnie ciągłej pracy już dzisiaj można w pierwszorzędnych magazynach konfekcyi damskiej oglądać modele strojów jesiennych i zimowych, to jest dwu najbliższych sezonów. Cechą charakterystyczną są 1 ekkie „krynoliny" na spólniczkach kostyumów, w sukniach wieczorowych koronki, zdobiące suto, zarówno staniki jak i suknie, w futrach i płaszczach futrzanych, fantastyczne fałdy i zakładki. Na ogół miejsce wolnych i obszernych form zastępują węższe, prosto sfałdowane, a suknie są już znacznie dłuższe, aniżeli noszone obecnie: sięgają aż do kostek

 

 

Żakiety nie mają już formy kloszowej, lecz więcej przylegają do biustu, skutkiem czego cała sylwetka damy staje się smuklejszą i węższą. Odnosi się to jednak głównie do sukni na ulicę, gdyż w strojach wieczorowych i toaletach specyalnych przeważnie zachowuje się ty dalszym ciągu szerokie formy.

 

Najmodniejszym kolorem będzie niebieski, a oprócz niego lila i zielony. Specyalnie modnej materyi nie kreowano, a to z powodu ich braku i szczupłego wyboru. To samo obowiązuje także w dziedzinie dodatków i ubioru toalet, bo w użyciu będą tylko artykuły łatwe do nabycia i własnego wyrobu. Kombinacye materyałów zyskują sobie pełne prawa obywatelstwa, zwłaszcza w połączeniach : materyi, jedwabiu i futra. Płaszcze jedwabne i futrzane pozostają w dalszym ciągu.

 

Wogóle panuje dążenie do możliwie największego ograniczenia i oszczędności materyału przy robocie toalet i drgań; z tych względów także prawie żadnej zmianie nie uległa moda zeszłoroczna w dziedzinie kapeluszy na nadchodzący sezon jesienny i zimowy. A więc znowu wielkie i małe kapelusze z pluszu lub jedwabiu, przybrane tiulem i piórami.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-06-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.