Przeciw krótkim spódniczkom

 

Narodowy Związek niewiast w Lipsku wydał niedawno odezwę potępiającą bezwzględnie „wyzywająco krótkie” suknie damskie, od których formalnie roi się w tym czcigodnym, starym, grodzie. Na tą akcyę piszą się wszystkie stowarzyszenia kobiet w Lipsku.

Dessauski związek gospodyń (Hausfrauenverein) podkreślił szczególniej trwonienie bezpotrzebne materyału w modnych sukniach i

wysłał deputacyę do generalnej komendy IV korpusu armii z prośbą o wydanie „surowych przepisów", normujących szerokość spódniczek damskich. Zacne intencye lipskich patryotek nie zostały jednak pomyślnym skutkiem uwieńczone. Generalna komenda oświadczyła w delikatnej formie, że ma o czem innem do myślenia, jak o ustaleniu szerokości spódnic damskich.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-06-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.