Mody kobiece. Wytworne toalety na lato.

 

         Jak zawsze zresztą, tak i obecnie odgrywa ko­ronka bardzo wybitną rolę w toaletach damskich, w kombinacyach najrozmaitszych, poczynając od tiulu, kończąc na jedwabiu haftowanym. Całość wygląda nadzwyczaj strojnie, lekko i efektownie.

 

         Nr. 1. Wytworna suknia na dni chłodniejsze, z blado-niebieskiej tafty; spódnica w dwie fal­banki, na kremowej-bluzce tiulowej; naramiączka strojne z tafty.

         Nr. 2. Toaleta z fularu białego, w niebieskie rzuty; spódniczkę zdobią efektowne spady, przy­brane białem naszywaniem sznurowem. Przejście spódniczki do bluzki tworzy z tej samej materyi zrobiona szarfa paskowa, suto wiązana z tyłu. Oryginalnie odbija przy bluzce wysoki kołnierz tiulowy a la pierrot; również z tiulu są górne ramiączka i rękawki.

         Ponętnym i gustownym doborem kolorów zwra­ca na siebie uwagę model Nr. 3. Na toalecie z ga­zowego szifonu w tonie różowym, widać zestawienie haftów, koronek i blado-niebieskiego szifonu. Kolory doskonale dobrane tworzą śliczną całość.

         Nr. 4. Na czarnej taftowej spódniczce widać haskinę z w olantu, suto haftowanego. Tahę zdobi wysoko sięgający pasek z czarnej tafty, podczas gdy figurko zrobione jest z haftu, narzuconego na białym tiulu. Na przodzie paska znajduje się wią­zanka sztucznych gwoździków.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11 czerwca 1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.