Najnowsze kobiece mody wojenne

 

Coraz bardziej wzmagają się starania i mnożą przepisy, których celem jest doprowadzenie naszej mody do zupełnej samodzielności. Najlepszym jednak i najbardziej skutecznym środkiem były i będą zawsze piękne modele w starannem wykonaniu. One to właśnie zapewniają jej wzięcie i zbyt nawet za granicę. Powyżej podajemy cztery niezwykle wdzięczne i efektowne wzory najnowszej mody.

 

            N-o 1 przedstawia oryginalną toaletę popołudniową, w tonie czarnym, przybraną tiulowemi koronkami. Całości dopełnia lekki żakiecik i kapelusz tagalowy przybrany białym rajerem.

            Do większych występów doskonale nadaje się toaleta N-o 2, kombinacya tafty i tiulu oraz czarnych koronek. Tagalowy kapelusik, również czarny zdobi pyszny rajer.

            N-o 3 jestto suknia wizytowa, z ciemno-niebieskiej tafty, przybrano srebrzystą jedwabną tkaniną, na podkładzie z tafty. Przybranie rękawków i kołnierza jest zrobione z kremowego tiulu. Kapelusz, utrzymany w tonie piaskowym, od dołu przybrany niebieską taftą, na nagłówku zaś kombinacyą róż lekko czerwonych i niebieskiej tafty.

            W reszcie model N-o 4, kostyum przedstawia toaletę, której wzorem jest bułgarski strój narodowy.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21 kwietnia 1916 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.