Kapelusze i fryzury w r. 1916

 

Jak ogromny wpływ na mody damskie wywierają fryzury i kapelusze, dowodem najlepszym fakt, iż wysokie kołnierze były bezpośredniem następstwem wysokich fryzur, a znowu wysoka fryzura pociągnęła za sobą wysokie główki u kapeluszy.

Najnowsza moda w zakresie stroju głowy pozostaje obecnie w znaku wysokiego kapelusza, który z czasem wyrobić się może na większy lub mniejszy, zależnie od okoliczności.

Widać więc wszędzie znane modele „a la Werther" , rodzaj cylinderka, nie brak jednak także kapeluszy o szerokich kryzach, wysoko a śmiało podwiniętych i smukłych główkach. Przypominają one żywo formy kapeluszy, z takim upodobaniem malowanych przez Rembrandta i Rubensa. Natomiast wzięciem także cieszą się małe toczki z jedwabiu, nasuwane na czoło, takie, jakie chętnie noszą w czasach przejściowych - z tem jednakże, że są one wysoko garnirowane.

Nowa fryzura gromadzi wszystkie włosy, nieco ondulovane na tyle głowy, włosy z czoła odrzuca ku tyłowi, z boków zaś zbiera w puklach i układa ozdobnie. Nosić można we fryzurze najwyżej jeden ozdobny grzebień, jedynie tylko przy toalecie wieczorowej można wpiąć we włosy kilka agrafek, mniej lub więcej ozdobnych.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-12-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.