Kobiety w butach...

 

Prasa wiedeńska i węgierska wspomina o nowej modzie kobiecej: na konkursie budapeszteńskim ukazały się pierwsze zwolenniczki okrycie małych stóp kobiecych w buty. Jest to oczywiście wpływ wojny. Moda noszenia przez kobiety butów przyszła do nas drogą na Paryż, gdzie rozkochane w swych, znanych co prawda tylko z daleka, rosyjskich sprzymierzeńcach, Paryżanki poczęły się gwałtownie stylizować na wzór kozaków i jeźdźców rosyjskich, a pierwszym tego objawem było noszenie butów.

 

Nie są to naturalnie te ciężkie, wulgarne buty, jakich używają synowie Marsa. Na malutkich nóżkach wyglądają te nowe przejawy mody wcale interesująco. Są to piękne, lakierowane w całości buciki, o cholewie pięknie pofałdowanej w zgrabne karby. Do tego oczywiście obuwia dostosowany jest kostyum ściśle opinający zgrabną figurkę, ładna czapeczka no i szpic buta a la Lulu Wedekinda. A gdy pytano piękne amazonki, dumnie kroczące po korsie budapeszteńskim, wśród niezmiernych rzesz ciekawych gapiów, skąd wzięły model tej nowej rycerskiej mody, odpowiadały z uciechą: „ Tak chodzą ubrani nasi rycerze, kochani Polacy”.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12 grudnia 1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.