ODPOWIEDZI REDAKCYI

Hor. Fr. Bochnia. Pisze Sz. P an w swojej poezyi, że nie pragnie szczęścia dla siebie, ale zdaje się, że i nam Pan dobrze nie życzy. Jak można komuś życie zatruwać podobnemi wierszydłwni? Nie pragnie Pan szczęścia — zgoda!... Ale my pragniemy spokoju i dlatego podobnie jak Pan słońce tak i my go żegnamy: „Nie pragnę Ciebie i żegnam Cię. Byłoś dla nas gwiazdą miłą"
Maryla z Jarosławia. Myli się Pani zasadniczo sądząc, że „wszelkie przepisy rymotwórcze zastąpi uczucie i wiele miłości, jaką Pani czuje dla swego Franka“ „Ty mój rycerzu jasnooki — dzisiaj Ty służysz w pułku czterdziestym — infanteryi, lecz serce Twoje z rycerskim ch.r.z.ę.s.t.e.m — z gór Fajti Hrbu ku mnie wzlatuje — Miłość mu skrzydeł, sił dodawuje“. W konkluzyi żąda Pani: „Boże! pogódźże narody zwaśnione — Niech biedny Franek ma raz ze mnie żonę. — Ślubną, etc...“
Rycerskie serce, służące jak Pani poetycznie się wyraża w „infanteryi" 40 pułku zlatuje do niej z chrzęstem... Godzimy się i na to, jestśmy jednak zdania, że Pan Bóg miałby chyba ważniejsze powody pogodzenia zwaśnionych narodów, jak tylko tę okoliczność, że Pani chce być ślubną żoną franka.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-09-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.