Anarchia w Kole polskiem.

Wiedeń (wł.). W Kole polskiem dalszym ciągu pod rządami Lea panuje zupełna anarchia. Wczoraj po powrocie od hr. Sturgkha, miała się zebrać w sali wiceprezydenta Germana w parlamencie prezydyum Koła polskiego w celu ułożenia komunikatu z ostatnich posiedzeń. Posiedzenie zwołane zostało na godzinę piątą. O oznaczonej godzinie

 

Zjawił się na sali tylko poseł Skarbek.

 

Czekał on przez czas dłuższy na resztę członków prezydyum, gdy jednak nikt się nie zjawiał, poseł Skarbek wyszedł do kawiarni, zabierając ze sobą wszystkich dziennikarzy polskich.

 

W dwie godziny po umówionej godzinie

zjawiło się dopiero „pracowite" prezydyum Koła polskiego i w pocie czoła zabrało się do redagowania komunikatu. Praca nad krótkim nic nie mówiącym komunikatem trwała całe dwie godziny, gdyż nie było w prezydyum człowieka, który dobrze włada językiem niemieckim!!! Komunikaty niemieckie zawsze przygotowuje dla dra Leo, poseł Natan Loewenstein, na posiedzeniu wczorajszem nieobecny. Dlatego prezydyum Kola pociło się nad komunikatem aż do godz. 9-tej wieczór.

 

Leo robi cnotę z konieczności.

Prezydyum Koła, robiąc z konieczności cnotę ogłosiło w komunikacie, ze Koło nie chce obecnie desygnować kandydata parlamentarnego do gabinetu, aby nie popierać rzekomo rządów nieparlamentarnych. Każdemu jednak wiadomo, że tylko anarchia panująca w Kole pod rządami Lea jest przyczyną, że Leo nie wdarł się do gabinetu mimo istnienia rządów nieparlamentarnych.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 26-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.