Rezygnacja posłów.

Petersburg, 24/6 — T. wł. —W kuluarach Dumy posłowie różnych frakcji gubią się w domysłach, co spowodowało rezygnację z mandatów poselskich członków Koła polskiego Świeżyńskiego i Kiniorskiego.

 

Jak się okazało, Koło umyślnie ukrywało fakt rezygnacji obu posłów, którzy w poniedziałek kategorycznie oświadczyli na posiedzeniu Koła, że złożą manday.

 

 

Rokowania co do zatrzymania obu posłów reszta członków Koła prowadziła oddawna, ale namowy nie doprowadziły do niczego.

 

Powszechnie przyczynę złożenia mandatów przez obu posłów upatrują w niezadowoleniu szerokich warstw narodu polskiego z polityki stronnictwa demokratyczno-narodowego wogóle, a z taktyki Koła polskiego w szczególności.

 

Jednakże członkowie Koła polskiego zapewnili korespondenta waszego, iż kuluarowa ta pogłoska jest nieprawdziwa, ale wszyscy bez wyjątku odmawiają w tej mierze jakichkolwiek wyjaśnień i zachowują grabowe milczenie w całej sprawie.

 

Podnosząc charakter obu ustępujących posłów, jako zrównoważonych pracowników, Duma żałuje ich ustąpienia.

 

Pp. Świeżyński i Kiniorski mówią, że ważny jest trafny wybór czasu rezygnacji. Obecnie właśnie następują wakacje, podczas których mogą się odbyć nowe wybory, czyli Koła będzie miało w Dumie swój komplet.

 

Kurjer Poranny, 25-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.