List otwarty do swoich wyborców.

Szanowni Wyborcy! 19 czerwca roku ubiegłego złożyliście w moje ręce mandat poselski do Sejmu Ustawodawczego, który przyjęłem z wielką wdzięcznością, gdyż myślałem, że wojna prędko skończy się I będę mógł poświęcić się pracy spokojnej.

 

Tymczasem wojna szaleje nadal. Jesteśmy otoczeni wrogami prawie ze wszystkich stron.

 

Po 9 miesięcach pracy w Sejmie przekonałem się, że teraz, dopóki wojna trwa, ja, jako stary żołnierz, więcej będę pożytecznym w szeregach Armji Polskiej, niż na lawie poselskiej, przeto mandat złożyłem i objąłem dowództwo Szkoły Podoficerów Artylerji w Torania. Ale pomimo to, że wyjechałem do dzielnicy, która dotąd była pod panowaniem ciężkiego jarzma praskiego, nigdy nic zapomnę o tym zakątku kraju naszego, gdzie się urodziłem i gdzie dzieciństwo spędziłem. Jakkolwiek teraz czasowo zamieszkałem nad morzem Bałtyckiem, to jednak ciągle gonię myślą tam, gdzie Nieman, Bug i Narow płynie. Jeżeli komukolwiek z Was, bracia moi, będę potrzebny lab pożyteczny w czem, to zawsze jestem gotów do Waszych usług.

 

Ppułkownik Adolf Matyszko. 20 maja 19241 r.

Toruń.

 

Dziennik Białostocki, 03-06-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.