Przeciw Polsce.

Socjaliści zachodnio-europejscy występują coraz zażarciej przeciw Polsce. Naturalnie, z powoda naszych zwycięztw nad bolszewikami.

 

W „Hamanite” z dnia 20 maja czytamy:

 

„Niech sobie P. P. S. popiera Piłsudskiego, my pójdziemy inną drogą, wespół z naszymi towarzyszami z Zachodu, a mianowicie z Labour Party. Zresztą nic sami tylko socjaliści zachodni protestują przeciw polityce Piłsudskiego. Prosa radykalna angielska i liczne organy burżuazyjne włoskie protestują jeszcze energiczniej od nas. Konserwatysta, lord Robert Cecii w liście do lorda Carzona żądał wszak interwencji ligi Narodów przeciw Piłsudskiemu".

 

Znaczy to, w języku zwyczajnym, że ilekroć socializm polski ośmieli się popierać interesy Państwa Polskiego, wędzie miał przeciwko sobie całą czerwona międzynarodówkę, ta zaś raczej połączy się z rprasą burżuazyjną" i z konserwatystami. niźli by miała zgodzić się na istnie-nie silnej i kwitnącej Polski.

 

Dziennik Białostocki, 03-06-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.