Przyjazd paryskiej delegacyi polskiej.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 9 grudnia. (Z) Przyjechali do Warszawy polscy delegaci z Paryża pp. Władysław Grabski i jenerał Rozwadowski. Powrót ich nastąpił wskutek uchwały komisyi zagranicznej Sejmu polskiego, która zażądała, ażeby delegacya polska przybyła do Warszawy i złożyła sprawozdanie z rokowań o Galicyi Wschodnią.

 

Ponieważ Dmowski jest ciągłe tak chory, jak już donoszono, będzie musiał wyjechać na leczenie do Afryki, przeto brak jeszcze tylko mecenasa Patka i londyńskiego posła polskiego księcia Sapiehy. Mecenas Patek ma przybyć jeszcze w tym tygodniu. „Przegląd Wieczorny" donosi, te w najbliższych dniach powróci z Paryża jenerał Romer, który był przewodniczącym misyi zakupów dla armii polskiej w Paryżu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.