Ludowcy trwają nadal w opozycyi.

Warszawa, 8 grudnia. (Wir). Wczorajsza dwugodzinna rozmowa posła Witosa z prezydentem ministrów Paderewskim budziła nadzieję, że ludowcy poddadzą rewizyi swoją uchwałę z 28 z. m., oświadczajcą się

przeciw pozostania: p. Paderewskiego na stanowisku prezydenta gabinetu.

 

Pod przewodnictwem Witosa odbyło się wczoraj posiedzenie zarzadu Klubu Ludowców, na którym zapadła uchwała, że Klub nie ma powodu do zmiany swojej poprzedniej uchwały. Zasadnicze swoje stanowisko Klub ma określić w chwili, gdy Paderewski ustąpi Obrad nie zakończono.

 

W ten sposób wyczerpane zostały dotychczasowe kombinacye nowego rządu Paderewskiego. Jaki będzie dalszy przebieg przesilenia, nic da się określić. To pewne, że Paderewski obstaje interesie państwa przy zachowaniu efebia na dotychczasowem stanowisku. Wynika to najwyraźniej z jego przemów na dzisiejszem posiedzeniu Konwentu seniorów i Komisyi spraw zagranicznych, na którym omawiano sprawę Galicyi wschodniej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.