Przyspieszenie rozwiązania przesilenia.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 30 listopada. (2) Paderewski wczoraj spełniał obowiązki prezydenta ministrów i ministra spraw zagranicznych. Wieczorem był na konferencyi w Balwederze.

 

Po południu poseł Skulski, jak przypuszczają, niewątpliwie nie bez wiedzy Paderewskiego kon ferował z posłem Ratajem prezesem klubu ludowego, chcąc go Pozyskać do zmiany stanowiska wobec Paderewskiego. Podobno p. Skulski ofiarował klubowi posła Rataja trzy leki ministeryalne. Opowiadają, że poseł Rataj propozycyę tę odrzucił.

 

Jak słychać marszałek Trąmpczyński ma dążyć do przyspieszenia zakończenia przesilenia i ma wywierać nacisk na Paderewskiego, ażeby decyzya zapadła do kilku dni.

 

O najbliższe posiedzenie Sejmu.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa 30 listopada br. (Z) Marszałek Sejmu Trąmpczyński odbył konferencyę z Naczelnikiem Państwa vs sprawie terminu najbliższego posiedzenia Sejmu, zaś z Paderewskim co do programu prac sejmowych wobec rekonstrukcyi gabinetu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.