W sprawie reformy rolnej w Polsce.

Głosowanie w sejmie warszawskim nad tern, ile ziemi najwyżej posiadać może jeden człowiek, odbyło się 8 lipca.

Wniosek komisyi, aby maximum ziemi wynosiło 60 do 300 morgów polskich, upadł. Za nim głosowało 178, przeciw niemu 182 posłów, 3 wstrzymało się od głosowania.

Wniosek Daszyńskiego (100 do 300 morgów polskich) upadł.

Głosowało za nim 181, przeciw niemu także 181 posłów.

Gdy marszałek chciał oddać pod głosowanie wniosek ks. Sędzimira (100 do 300 hektarów), ludowcy gromadnie opuścili salę. Marszałek odroczył posiedzenie. Wniosek ks. Sędzimira odesłano znowu do komisyj rolnej.

Dziennik Śląski, 12-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.