Wynik wyborów do Rad miejskich w Wielkopolsce.

Warszawa. (PAT.) Wydział prasowy ministerstwa spraw wewnętrznych donosi, że wybory powszechne do Rad miejskich w miastach Wielkopolski wydały wynik następujący: Wybory przeprowadzono w 87 miastach, znane zaś są dotychczas wyniki wyborów w 51 miastach. Weszło z tych wyborów do Rad miejskich 445 Polaków, 121 Niemców i 13 Żydów. W Poznaniu wybranych zostało radnymi Polaków 41, Niemców 18 i 1 żyd. Niemcy i żydzi, wstrzymali się od glosowania w miastach: Mieścisko, Misztad, Gostyń i Sulmierzyce.

Zauważyć należy, że wskutek proporcjonalnego systemu wyborczego w nielicznych zresztą miastach w których za czasów niemieckich radnymi byli tylko Polacy, obecnie weszli do Rady miejskiej także i Niemcy odpowiednio do istotnej liczby żywiołu niemieckiego w zaludnieniu miast wielkopolskich.

 

Kurjer Lwowski, 24-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.