Stanisław Karpiński, nowy minister skarbu.

Nowy minister skarbu Rzeczypospolitej polskiej jest wybitnym znawcą stosunków gospodarczych naszego kraju.

Po ukończeniu szkoły handlowej Kronenberga w Warszawie i studyów ekonomicznych w uniwersytecie lipskim, przez szereg lat pracował w Banku Handlowym w Warszawie, a otrzymawszy prokurę, wystany został do oddziału tegoż banku w Piotrogrodzie. Stamtąd powołany do Warszawy przez organizatorów Banku Współdzielczego, odegrał wybitną rolę przy zakładaniu tej instytucyi i został jej dyrektorem.

Podczas wojny dyr. Karpiński był ławnikiem magistratu i gorliwie pracował nad uzdrowieniem finansów miasta Warszawy. Ostatnimi czasy, po ustąpieniu Niemców, zajmował stanowisko dyrektora Polskiej krajowej kasy pożyczkowej.

Złożona przez ministra Karpińskiego w Sejmie deklaracya, rzucająca światło na jego program, spotkała się z powszechnem uznaniem.

 

Tygodnik Ilustrowany, 19-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.