Dotkliwa klęska socyalistów w Warszawie.

Lista narodowa zdobyła 11 mandatów, socyaliści tylko 2.

Warszawa. (P. A. T.) Okazało się przy ostatecznem obliczeniu głosów, że przy pierwszem obliczeniu zaszła pomyłka, mianowicie stwierdzono, że listą dziesiąta zyskala jedenaście mandatów. Spadł w ten sposób jeden mandat z listy Polskiej partyi soc.

* * *

Płock. (P. A. T.) W okręgu Lipnowsko-rypińskim wybrany został na posła Fr. Ciszewski, lekarz. Ponieważ jednak p. Ciszewski zrzekł się mandatu, wejdzie w jego miejsce kandydat listy nar.-dem. p. Władysław Wiąkowski, kierownik gimn. w Rygluje. Dalsi trzej kandydaci wyszli z listy Polskiego Stron. Ludowego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-02-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.