Konferencye premiera Król. Pol.

Warszawa, 26 listopada.
Prezes ministrów p. Jan Kucharzewski zajęty jest obecnie formowaniem gabinetu i w tym celu porozumiewa się ze stronnictwami politycznemi.
Dotychczas prezes ministrów odbył szereg konferencyi ze stronnictwami aktywistycznemi. W dalszym ciągu porozumiewać się będzie z Kołem międzypartyjnem.
Zdaje się, iż na lewicy istnieje skłonność do popierania rządu pod warunkiem, że Rada regencyna załatwi przedtem zagadnienia związane ze sprawą wojska polskiego.


Onegdaj p. Kucharzewski spędził znowu przeszło godzinę na konferencyi z Wojciechem hr. Rostworowskim, dyrektorem departamentu spraw politycznych. Wnosić stąd należy, że działalność departamentu tego będrlc pierwszą troską prezesa ministrów. Mówią o reorganizacyi departamentu na kancelaryę prezesa ministrów.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 28-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.